Dark Mode Light Mode

Mire jó a Gel to Milk?

Nehéz elkezdeni a mai bejegyzést, ugyanis minél több véleményt és elmélkedést olvasok, annál világosabb, hogy hiába a minden irányból ömlő edukáció óceán, sok fogalom még mindig nem teljesen tiszta, amitől -ezer bocs- de ki szoktam akadni. Az ember lánya azt gondolja, hogy ha valamit már legalább ezerszer leírt, akkor nem kell többször, elvégre ott van az archívum és a kereső, egészen könnyen meg lehet találni a kívánt tartalmat, de ha nincs meg, akkor még mindig a Google a legjobb barátunk! Nade honnan is indult az egész? Krémmánia. Az egyik legveszélyesebb hely a világon, hiszen “boldog boldogtalan” véleményez úgy, hogy nem tudja mi mire való, hogyan kell használni és úgy egyáltalán kb. semmit. Igen, nagyon sok ilyen van. Rutinosabbak már kiszűrik az ilyesfajta véleményeket, a kezdőket viszont nagyon könnyen befolyásol egy-egy hozzá nem értő vélemény. Jelen esetben beszéljünk a gel to milk azaz gélből tejes formulával rendelkező lemosókról, mert úgy érzem, hogy kellene. 

Double Cleansing – Az első és legfontosabb, hogy tisztában legyünk az alapokkal!

A 10 lépéses koreai arcápolási rutin alapja a két lépéses arctisztítás, ami nem a használt kozmetikumokat, hanem magát a metódust jelenti. Először el kell távolítani a szemsminket, majd egy olajos lemosó segítségével fellazítani a napi sminket és egyebeket. Azért olajos, mert hatékonyabban oldja a szennyeződést, mondjuk hogy olyan apróságokat is “meg tud fogni” amit egy vízbázisú lemosó nem, ráadásul csökkenti a habzó vagy géles lemosók utáni húzódó érzést, úgymond felkészíti a bőrt a következő lépésre. Na mármost, az ilyesfajta gel to milk azért jobb mint egy kanál kókuszolaj vagy Vénusz a konyhából, mert a hozzáadott emulgálószernek köszönhetően tejes emulzióvá alakul, vagyis le lehet mosni, kozmetikuma válogatja mennyire. 

Advertisement

A lényeg tehát az, hogy feloldja a szennyeződést, nem az hogy eltávolítsa! Igen, szét fogja maszatolni a sminket az arcodon, önmagában a masszírozástól nem fog elillani a fényvédő, alapozó, pirosító, szempillaspirál és így tovább. Felviszed az arcbőrre, majd száraz vagy enyhén nedves kézzel bemasszírozod, végül langyos vízzel, esetleg arctisztító kendővel eltávolítod, és csak ezután jön a vizes bázisú lemosó, legyen az lotion, micellás, habzó vagy bármi. 

Nekem, személy szerint nem a kedvencem ez a műfaj, egyszerűen túl fullasztó, időigényes és úgy általában sem rajongok az olajos vagy tejes dolgokért, kivéve azt a pár csepp olajszérumot amit főleg ősszel-télen használok, ettől függetlenül kipróbáltam párat, hogy ne ítéljek tapasztalat nélkül. 

Először nézzük a Tindigo Mild & Pure arclemosót, aminek a leírásából egyértelműen kiderül mire is lehet számítani. Gélből olaj, ami nem habzik, gyengéden tisztít és könnyű lemosni, illat és alkoholmentes, ezért száraz, érzékeny bőrre is ideális. Nem szedi le a sminket, viszont szépen fellazítja. 100ml/6490Ft 

Amikor kinyomsz egy keveset, akkor teljesen áttetsző, krémes gél állag fogad, én szeretem szárazon elkenni az arcon (mindegyiket) majd fokozatosan benedvesíteni, ha már elmasszírozgattam az arcom néhány percig és érzem, hogy feloldotta amit kellett. 

Nagyon jól látszik, hogy néhány csepp víz hozzáadásával fehér, tejszerű lesz az eredmény, ami viszont nagyon is folyik, gyakorlat teszi a mestert. Az a tapasztalatom, hogy nagyon kellemes érzés, egyáltalán nem nehéz vagy túlságosan olajos, olyan pont jó. Mivel rá kell szánni az időt, nem fogja pár szempillantás alatt feloldani azt a rengeteg kozmetikumot és port, koszt ami a nap folyamán rárakódott a bőrre, reggel viszont nagyon is szerethető lépés. Lemosás után puha bőrt kapok, de nem érezhetően tisztát (nem is az a dolga), ezután jön mikroszálas törlés, végül átmegyek az arcomon és a nyakamon egy másik lemosóval is, úgy tökéletes az eredmény. Egyáltalán nem okozott irritációt, sem pattanásokat, tényleg nagyon jó érzékeny bőrre. Ha szeretitek az olajos lemosókat, akkor ezt imádni fogjátok! Az egyetlen hátránya, hogy nagyon gyorsan fogy és ahhoz képest magas az ára, de ha csak alkalmanként veszitek elő (ahogy én is), akkor nem vészes. 

Valamikor még a megjelenése előtt kaptam a Friss! Kozmetikum Tripla rózsa gel to milk arctisztítót, aminek szintén teljesen korrekt a leírása, sőt tippeket is kapunk a sokrétű felhasználáshoz, ami szintén plusz pont, még akkor is ha a gyakorlatban már nem teljesen állják meg a helyüket. 

Alapvetően nagyon szerettem volna szeretni, de hiába minden, nem kerültünk közel egymáshoz. Először is, a csomagolást egyáltalán nem értem. Maga a tégely nagy kedvencem, ugyanaz az airless amiben a Phi Hidratália is van, csak 50ml-s változatban, amitől nagy lesz és duci, ráadásul ott a nagy kupak is, így utazáshoz már egyáltalán nem praktikus. 

Ezen felül a gél annyira “kemény” hogy kinyomta azt a kis szelepet ott középen, ami persze le is csusszant a lefolyón, a kupakot nem találom, szóval ennyit az airless-ről. Ráadásul minden egyes alkalommal le kell mosni a tetejét, mert ha odaragad a gél, akkor minden, csak nem gusztusos, de ugye a szelep helyén belecsöpög a víz és rögtön előkerül a tejes folyadék, esélyem sincs. Ha ezen valahogy mégis túl tudok lépni és mondjuk venném a fáradtságot, hogy áttegyem egy pumpás flakonba, akkor sem valószínű hogy használnám, mert az aromaterápiás jellege miatt sajnos nagyon csípi a bőröm és kellően ki is pirosodik. A tömjén, indiai rózsafa-és szantál illóolajkeveréknek hála nagyon erős illata van, érzékeny bőrrel vagy orral nem a legjobb választás. 

Szintén jól látszik ahogy víz hatására tejszerű állagot kapunk, de lemosni már nem olyan könnyű, ezután vaskosan érzem az olajos réteget, amin persze könnyít a második lépés. Röviden a tégely teljesen indokoltalan, túl illatos és kicsit nehéz, az ára pedig arányosan több (50ml/3900Ft), nem mondom hogy nem éri meg kipróbálni annak, aki szereti a masszívan olajos kozmetikumokat, de nekem ez több szempontból sem tetszik.

Nagyon nehezen vettem rá magam, hogy megvegyem az Alverde limitált kiadású géles lemosóját, de olyan sokan érdeklődtetek iránta, hogy végül beadtam a derekamat. Alapvetően valahol itt, a KM véleményeknél szakadt el a cérna, 11 véleményből talán egy volt aki tudta, hogy a double cleansing elvei alapján mit kell várni tőle és úgy egyáltalán hogyan használni, csak ezután kezdtem a többiről is olvasgatni, de végül feladtam, nem hiányzik a felesleges idegeskedés.  

Nyomokban hasonlít a Tindigo lemosóra, csak máshogy formulázták (nem jól), minek következtében ez totál olajos lemosó, nem gél. Szerintem nem sikerült eltalálni az emulgálók mennyiségét, ami fel sem tűnne, ha nem az lenne ráríva hogy gel to milk.

“Varázslatos nevét egyedülálló, illatos virágjának köszönheti, melynek fényes csillagformája a míves porcelánra emlékeztet. Értékes hatóanyagai miatt Ázsiában kifejezetten a nyugtató bőrápolás részeként, kipirosodásokra használják. Az innovatív gel-to-milk technológia, mely gél állapotban felvíve az arcon arctejjé változik, alaposan megtisztítja bőrét a környezeti szennyeződésektől és a sminktől.” – nos ez sem stimmel, hiszen nem az a funkciója, hogy alaposan eltávolítsa a sminket és a szennyeződéseket, de sebaj, tévesszük meg a vásárlókat. 

Itt az látszik jól, hogy maga a lemosó nagyon híg, amihez ha kerül pár csepp víz, akkor kezelhetetlenül folyik mindenfelé, de közben olajos érzést nyújt, nem könnyed tejeset. Ha nem is olyan vastagon, de marad utána az olajos réteg és persze ott vannak még az allergének is amitől viszketek, szóval nem mondanám hogy szerelem lett. Ahhoz képest az ára baráti 100ml/990Ft, de persze ez egy nagy cég, ezt ne felejtsük el! Valószínűleg tonnányi alapanyag van a polcokon, amiből csak össze kell kutyulni náhányat amit egyébként is felhasználnak, és kész az új termék. Ez persze már egy másik történet, csak érzékenyen érint az ár miatti hiszti is, holott ha elkezdeném sorolni mennyi de mennyi pénzbe és energiába telik egy-egy kis hazai cégnek jó terméket alkotni, plusz beszerezni a szükséges hozzávalókat, akkor biztosan meglepődnétek. 

Összességében ez az olajos lemosó dolog nem az én műfajom, de az biztos, hogy a három közül messze a Tindigo a legjobb, összetételben és állagban is. A másik kettőt nem valószínű hogy el fogom használni, míg Ildiét még a nyaraláshoz is becsomagoltam, szerintem ezzel el is mondtam a lényeget. A tanulság az, hogy vásárlás előtt tényleg venni kell a fáradtságot és utánaolvasni minden egyes kozmetikumnak, felhasználási módnak és metódusnak, hogy ne érjen csalódás.  

 

Ti hogy álltok az olajos lemosókkal? 

Add a comment Add a comment

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

Previous Post

Rétegezős arcápolási rutin

Next Post

Nosztalgia

Advertisement