Krémesen szép az élet!

Megtévesztés felsőfokon avagy kiben bízzon a fogyasztó?

 

Nagyjából akkor kezdett szakadni a cérna, amikor megláttam a hamis Dior paletta hirdetését, arról nem is beszélve, hogy a kísérő szöveg borzasztóan amatőr volt. Annak, hogy nem vették észre (figyeltek fel rá) a vásárlók, részben tájékozatlanság másrészt talán hiszékenység lehet az oka, illetve megtévesztő 12 igényes sminkről készült kép közé elrejteni egy ócska termékről készült rossz minőségű fotót.

Másra nem tudok tippelni mert az ajánlatról sütött, hogy valami nem stimmel.
Végül 87 ember vásárolt ismeretlen eredetű, összetételű terméket. Ezért érdemes mindig utánanézni annak amit megveszünk, kuponnal vagy anélkül!

Ha ez önmagában nem lett volna elég a terjesztőknek, nem sokkal később a hamis terméket újra meghirdették egy másik oldalon, méghozzá a talán legismertebb, Bónusz Brigád-nál, ahol csakis az ő érdemük, hogy jobban sikerült a felhívás. Szerintem egyébként nem tart sokáig ránézni a honlapra vagy a FB oldalra, ahol egyértelművé válik, hogy bizony a mindenkishopja.hu begyűjtötte az emberek pénzét és elvágtatott vele a naplementében. Újabb 209 vásárló dobott ki pénzt az ablakon, ugyanis a hamis terméket sem fogják megkapni, lévén hogy a cég elérhetetlen.

Advertisement

Mindezt megfejelve jött az újabb megtévesztés, amit nem hagyhatok szó nélkül. A fent látható képet jómagam válogattam össze anno, egyebek mellett ez is látható a Naked Cosmetics oldalán, ahol újabb megvezetésnek lehetünk tanúi. Megmondom miért. Talán egy éve keresett meg az európai forgalmazó azzal, hogy szeretnék ha én menedzselném a hazai ágazatot, beleértve minden munkát ami ezzel jár. Jól hangzik, sok sok munka, de nem baj, szeretem a pigmenteket, kiváló minőség és izgalmasnak tűnt megismertetni a hazai közönséggel. Nem mennék bele a részletekbe, lényeg az, hogy nem volt happy end. A Spalazzomed Kft., átvette a forgalmazás jogát, nem tudom milyen sikerrel. Miután a történet minden porcikáját ismerem, az oldal láttán érdekelni kezdett, vajon mivel etetik az embereket, majd gyorsan rájöttem, hogy legalább 80%-ban semmi köze a képnek a termékhez.

Ha valaki látott már pigmenteket közelről, tudja hogy ránézésre sem hasonlít ehhez. Szerencsére a Google a barátunk és igen könnyen kideríthető, eredetileg honnan származik a kép. Csak feltöltjük és már keresi is.

Jó tudni erről a funkcióról, így bármilyen kép eredetére rátalálhatunk. Sikerült is fél perc után megtalálnom terméklistával együtt, ahogy sejtettem, semmilyen módon nem áll kapcsolatban a pigmentekkel.
 
Jöjjön a másik példa ami szintén elég erős
 
 
Itt jegyezném meg, hogy nem, NEM ÍGY NÉZ KI a pigment átlátszó lakkal keverve! Gyors keresés szintén és meg is van az eredeti példány
 
 
Ami tovább rontja a helyzetet, hogy ügyesen kiszedték a vízjelet is, biztos ami biztos. 
 
A többit már meg sem mutatom, elég annyi, hogy olyan képekkel igyekeznek vásárlókat gyűjteni, amiket valaki más, sok munkával készített el és fogalma sincs arról, mire használták fel. Picit egyébként az is bánt, hogy a nehezen feldolgozott termékfotóimat is kölcsönvették szó nélkül, de ez már csak egy kis szálka a gerenda mellett. 
 
 
A tanulság, hogy bizony -mondom még egyszer- jól nézzétek meg mit és miért vásároltok!
 
Lábjegyzet: A Naked Cosmetics termékeit egyébként szeretem, a kommunikációval van bajom, nem a termékekkel!
Exit mobile version