Krémesen szép az élet!

Napozó termékek minden mennyiségben

Remélhetőleg nem kell újra elmondanom miért is fontos a fényvédelem, de az sem mindegy mit és mennyit kenünk magunkra. Rengeteg jó és érthetően alapos cikk született már a témáról (például EZ és EZ), nem érzem szükségét egy újabbnak, inkább vágjunk bele a közepébe!

A magam részéről nagyon egyszerű a történet, világos bőr, vörös haj, zöld szemek. Aki ebbe a típusba tartozik tudja, hogy minimális napon töltött idő alatt is csúnyán le lehet égni (ráadásul a szemem is fényérzékeny), ezért gyermekkorom óta igyekszem kerülni a direkt napozást és persze figyelek a bőröm védelemre. Sajnos nem volt ez mindig így, én is aludtam el osztálykirándulás alatt a vízparton, fesztiváloztam hajnalig vagy nyaraltam tengerparton meggondolatlanul, lett is belőle másodfokú égési sérülés. A problémát jobb megelőzni mint orvosolni, ezért összeszedtem a korábbi tapasztalataimat remélvén, hogy segítek a döntésben.

IMG_6471

Advertisement

A Bioderma Photoderm Max Ultra Fluid –  “Azonnali és homogén védelmet biztosít UVA és UVB sugarak ellen. Az UVA elleni védelme megakadályozza a bőr idő előtti öregedését és a napérzékenység tüneteinek kialakulását. A MAXimális UVB elleni védelme hatékonyan óvja a bőrt a leégéstől, s ez által a napsugárzás hosszabbtávú lehetséges ártalmaitól. A szabadalmaztatott Cellular BIOprotection® közvetlenül megvédi a sejteket az UV sugárzás káros hatásaitól, stimulálja a bőr természetes védekező reakcióit és megóvja a DNS-ét.”

Írtam már, hogy rettenetesen fénylik még akkor is ha nincsen nagy meleg, kicsit csípi a szemem és marad egy vékony réteg utána, ezért nem kellemes viselet. A dolgát elvégzi, de ilyen áron inkább kerestem valami mást. Semmiképpen nem ajánlanám ezt a verziót, főleg zsíros/kombinált bőrűeknek nem. 5000Ft / 40ml

Ahogy kismillió másik lányhoz, hozzám is fénypostával repült a La Roche-Posay megújult Anthelios XL Fluid 50+ fényvédője. “A La Roche-Posay az UVA-sugárzás elleni védelem úttörőjeként és az érzékeny bőr szakértőjeként hatékony, szabadalmazott fényszűrő-rendszert és emellett optimális kíméletességet kínál napvédőiben.”

Sajnos a félelmem beigazolódott, hiába az újítás, a denaturált alkoholt (szárító, irritáló hatással lehet a bőrre és elősegítheti a káros szabad gyökök képződését is) nem sikerült kihagyni belőle. Egyszer kipróbáltam a poszt kedvéért és igen, felkenéskor nagyon is érződik az alkohol. A textúra nagyon könnyed, az adagoló és a kiszerelés is jó lenne, de ha hosszabb távon is jót akartok a bőrötöknek, akkor ne ezt válasszátok! 4999Ft/ 50ml

A Clarins öregedésgátló napozókréme – “Könnyű, nem olajos krémek melyek a Phyto-Sunactyl 2 növényi komplexnek köszönhetően lehetővé teszik a biztonságos barnulást. Tartós, egyenletes és természetesen gyönyörű barnaság. Három változat különböző szintű SPF védelemmel.”

Nagyon kellemes viselet, gyorsan felszívódik és nem marad utána nem kívánatos réteg, de az a 15-ös szám nagyon alacsony, így én nem is tudom elképzelni mikor használnám, főleg hámlasztás mellett.  8250Ft / 75ml

A Babylove kínálatában akadt egy fizikai fényvédő egészen jó összetevőkkel, ezért jó opciónak gondoltam a kisfiam számára is. Nem tartalmaz kémiai fényszűrőt, tartósítószert, parfümöt, paraffinolajat, illatanyagot, tartósítószert és ásványi olaj alapú összetevőket.” 

Magyarázás helyett megosztanék most egy rövid történetet. Nagyon régen voltam otthon utoljára, ezért egy hétvégét kizárólag a barátaimmal és persze Borfesztiválon töltöttem Szegeden, amíg a srácaim Budapest környékén kirándultak. Édesapja lelkére kötöttem, hogy nem mehetnek bringázni vagy úgy egyáltalán a szabadba fényvédő nélkül (a baba szintén fehér bőr és vöröses haj),  amit persze igyekezett is betartani. Jött az első telefon: melyik a fényvédő? Jött a második egy órával később: Ennek nem kellene felszívódnia? A gyerek egy órája Joker-ként mászkál Gotham City-ben. Ezzel le is írtam a lényeget. Elkenni nagyon nehéz, a fehér réteget pedig nem lehet elkerülni csak úgy, ha megfelelő mennyiséget egy kis hidratálókrémmel elkevertek. Akinek kis gyermeke van tudja mennyire könnyű egy apró és állandóan mozgó testen/arcon elkenni a nehéz krémeket, vagy úgy krémet egyáltalán. Nem, nem ez lett a kedvencem. 75ml / 2000Ft körül volt ha jól emlékszem

Phyt’s Bio Fluide Protecteur SPF50“Kifejezetten érzékeny bőrre készült, arcra illetve testre is használható magas faktorszámú fizikai fényvédőkrém. Ideális csecsemőknek és napallergiásoknak is. Gazdag öregedésgátló növényi E-vitaminban és tápláló, védő aktív összetevőkben. Különlegessége, hogy felhordás után nem hagy fehér foltokat, mint a fizikai fényvédők általában. A bőrön könnyen eloszlik, gazdaságosan adagolható, könnyű fluid. 100%-ban természetes, a francia Cosmebio által minősített biokozmetikum.”  

Erős, a Phyt’s termékekre jellemző illata van és bár fluid, nekem nagyon olajosnak  és nehéznek tűnt. Szintén átfényesedik, sminkelni pedig esélytelen rá, mert szó szerint lecsúszik róla minden. Szerencsére csak mintát kértem, eszemben sincs megvásárolni teljes méretben. 9600Ft / 40ml

A másik amit mindenképpen ki szerettem volna próbálni az a Paula’s Choice Extra Care Non-Greasy Sunscreen SPF50, ami “stabil és széles spektrumú fényvédelmet nyújt anélkül, hogy nehéznek vagy zsírosnak érződne. Más hasonlóan magas SPF védelmet adó fényvédőkkel szemben textúrája meglepően selymes és matt hatású. Az antioxidánsokban gazdag formulát használhatod a testedre és az arcodra is, nyugodtan sminkelhetsz is rá. A vízálló formula ideális nyaralásra és strandolásra is. “

A textúrája valóban szuper, nem fényesedik, könnyen eldolgozható és úgy egyáltalán minden tekintetben jó választás, de az első használatot követően amikor eltávolítottam a sminkem, meglepetésemre tele voltam gyulladt pattanásokkal amiket máig nem sikerült helyrehozni. Semmi újat nem használtam mellette, ezért nem tudok másra gyanakodni. 6690Ft / 148ml

Uriage Bariésun – 50+ faktoros fényvédő krém kizárólag fizikai szűrőket tartalmaz, ezért 1 éves kor alatt is alkalmazható. Finoman kenhető, nem ragad. Vízálló, homokozásálló. 0% Octocrylene, 0% Paraben, 0% illat. Termálvízben gazdag, megerősíti a bőr barriert, nyugtatja, hidratálja a napozással igénybe vett bőrt. Érzékeny és napallergiás bőrre is ajánlott.  Kellemesen használható, nem ragad, azonnal felszívódik.”

Csak szuperlatívuszokban tudok róla beszélni, mert messze ez a legjobb amit eddig próbáltam. Érdekes textúrája van, krémes, de nem mondanám könnyűnek, mégis szépen eldolgozható. A vékony fehér réteg -furán hangzik- egységesíti a bőrt, majd szépen felszívódik. Sminkelni lehet rá, de érdemes megvárni amíg teljesen beszívódik. A végeredmény nem matt, inkább egészséges bőrfényt kapunk ami nagyjából 5-6 óra múlva kezd fényesedni de egyáltalán nem veszélyesen. Irritációt nem tapasztaltam, nagyon szívesen használom minden nap és biztosan újra fogom venni. 5500Ft / 100ml (augusztus 31-ig akciósak a fényvédők)

Ez a Sun Ozon naptej legalább egy éve megvan, kevésbé tudatos korszakom alatt vettem. Nem szívódott fel könnyen, de a funkcióját ellátta és bár olcsó, az összetevői miatt nem ez a legjobb választás. 200ml / 2000Ft alatt

Ugyanez elmondható a Herbária gyermekeknek szánt fényvédőjéről, ami “Könnyen kenhető, gyorsan felszívódik, nem ragad. Könnyű és hidratáló formulája antioxidáns vitaminokat tartalmaz. Az A,C és E vitaminok segítik a bőr természetes védekező rendszerét. Panthenol és antioxidáns tartalma nyugtatja a nap által igénybevett bőrt és segíti megerősíteni ellenálló képességét. Könnyen kenhető, gyorsan szívódik fel és nem ragad. Parabén, illatanyag és színezék valamint állati eredetű összetétel mentes termék. Víz-, homok – és verejtékálló tulajdonsággal rendelkezik. Fotostabilitása magas az erős napfény elleni szűrőknek köszönhetően, melyek hosszan megőrzik védő képességüket a napsugárzással szemben.”

Szintén nem az igazi, de egynek elmegy kategória. Gyorsan felszívódik, tartós, az előzővel ellentétben illatanyag mentes, de arcra például biztosan nem kenném, itt vannak az összetevői. 200ml / 1000Ft volt a közeli diszkontban, nem tudom az eredeti árát de nem lehet sokkal több.

Erről a Vagheggi gélről csak annyit tudunk, hogy tartós barnulást elősegítő zselé, ami hidratálja és felkészíti a bőrt a napozásra. A karomon kipróbáltam és tényleg bronzos barna az eredmény, de ugye nem napozom, ezért eddig tartott a kapcsolatunk. Selymesen könnyű krém kellemes illattal, gyorsan felszívódik és utána már nem is érezni hogy rajtam van. Az áráról sajnos fogalmam sincsen.

Az Estrea napozás utáni aloe géljére nagyon kíváncsi voltam. Aloe vera, panthenol és glicerin tartalmú, bőrnyugtató zselé, szolárium és napozás után ajánlott. Parabénmentes.”  

Maga a gél könnyed, adagolni nem egyszerű, cserébe viszont kellemes érzés a bőrön. Személy szerint kicsit feleslegesnek érzem az adalékanyagokat és a parfümöt, válasszunk inkább tiszta aloe gélt, abból baj nem lehet. 250ml / 899Ft

Nem csak a bőrt, a hajunkat is igénybe veszik a káros napsugarak, ezért nem árt beszerezni a megfelelő hajápoló termékeket is. Gyakran előfordul, hogy a flakonon csak azt tüntetik fel, hogy véd a napsugarak ellen, de hogy mennyire az nem derül ki. A Kallos Napvédő Ápoló Hajspray “Többfunkciós termék SPF6 UV védelemmel, mely megóvja a hajat a napsugárzás károsító hatásai ellen. Könnyű, kétfázisú formulája védi a hajszálakat a kiszáradástól és a fakulástól a napozás alatt. Keratin, selyem protein és B5 provitamin hatóanyagai táplálják, hidratálják a hajat és a sérült hajvégeket.” 

Az illata nekem kicsit erős, különben egészen jónak tartom. Nem zsírosítja vagy nehezíti el a hajam, ugyanakkor a használata mellett is érzem, hogy kicsit kiszárad, tehát valószínűleg nem elég, de egyelőre teljesen jó. Időközben találtam más opciót amiről írok ha beválik, de ha nem akkor is. 200ml / 650Ft

 

Nem kicsit nyúlt hosszúra ez a mai, de remélem hasznos volt! 

 

Exit mobile version