Krémesen szép az élet!

Barlangban napozol? Nem, használok fényvédőt!

Ha életem során ezren nem kérdezték meg, hogy barlangban napozom-e, akkor senki. Most, hogy aktuálisan megint barnának kellene lennem, sorra jönnek a jó tanácsok, mit és hogyan kellene csináljak, hogy felszedjek egy kis színt. Nektek már nem kell ecsetelnem, hogy miért NEM szeretnék foltokban piros, narancs vagy barna bőrt, inkább jöjjön egy kis fényvédő update, mert a legutóbbi nagy összehasonlító bejegyzés óta nem írtam hasonlót.

Kezdjük két Uriage termékkel, amiket még a tavaszi Glamour-napok alatt vettem, röpke fél órás válogatás után. Itt megjegyzem, azért szeretem a nagyobb gyógyszertárakat (pl. Westend), mert szinte mindenből van teszter, így a saját bőrömön is ki tudom próbálni a textúrákat és kb. azonnal el is tudom dönteni mit viselnék el hosszabb távon.

Advertisement

Jobb oldalon Bariésun Színezett arckrém SPF50+ világos (Fair) árnyalata, mert a kézfejemen azonnal felszívódott és nagyon puha, szinte matt eredményt kaptam. 

Maximális biztonság és kiváló tolerancia, még a legérzékenyebb bőrtípusok számára is. A magas teljesítményű szűrő komplexnek és egyedi összetételének köszönhetően rendkívül erős védelmet biztosít az UVA és UVB sugárzással, a napsugárzás hatására keletkező szabadgyökökkel, a bőr kiszáradásával és a bőr napsugárzás okozta idő előtti öregedésével szemben. Színezett, finom állaga egységesíti és ragyogóvá teszi az arcszínt. Könnyű, nem zsíros, kellemesen illatosított, és vízálló textúrája az alkalmazás egész ideje alatt élvezetes használatot biztosít.

Azért próbálkozom a színezett krémekkel, mert nyáron a lehető legkevesebb sminket szeretném viselni, legalábbis az arcomon, így ha valamelyik egységesít és picit talán fed is, akkor némi korrektorral kiegészítve meg is lennék az alappal. Nos, ez a krém alapvetően egészen jól teljesít, nem olajos, nem fénylik és nagyon kényelmes is, de ha mégis szeretnék rásminkelni, akkor esélyem sincsen, mert kukacosodik. Vékony rétegben nem vészes, de tudjuk hogy azért a maximális védelemhez több kell mint egy borsónyi, ebben az esetben viszont nem tűr meg magán semmi egyebet. Szerencsére nem okozott pattanásokat, nem csípte a szememet és egyébként rendben van, de csak akkor ajánlom, ha problémamentes bőrötök van!

Bal oldalon pedig a Bariésun Kid gyermek tej SPF50+ amit elsősorban a könnyed formulája miatt választottam.

UVA-UVB szűrő komplex: magasan tolerált, válogatott szűrők. A BARIÉSUN magas fotostabilitása, kiegyensúlyozott UVA-UVB szűrőrendszere, antioxidáns C + E vitamin és Aquaspongin® tartalma az Uriage termálvízzel kombinálva csúcsteljesítményű, sejtszintű védelmet nyújt a napsugárzás károsító hatásaival, a napsugárzás hatására kialakuló szabadgyökökkel és kiszáradással szemben, mindezt szigorúan válogatott és ellenőrzött magasan tolerált szűrőkkel.

Erősen vízálló, verejtékálló, homokozásálló.

  • Segít megelőzni a napsugárzás okozta bőröregedést.
  • Oktokrilén, paraben és alkoholmentes, hipoallergén.
  • Láthatatlan, könnyű, nem olajos, illatmentes.

Érdekes módon ezt a terméket sokkal jobban szeretem arcra is használni. Egészen elképesztő, hogy ha rá is sminkelek, nem lesz sok, nem áll össze rajta az alapozó és még 5-6 óra után is vállalható marad a fejem. A textúra nagyon lágy, könnyen felszívódik és egyáltalán nem ragad, remek termék! 

Ami a gyermekeket illeti, ha nem szeretnétek kémiai szűrőket használni, akkor marad a Bariésun Mineral SPF50+ ami egy nehézkes krém, cserébe nagyon szépek az összetevői és vízhiányos bőrön egészen jó.

Testre én még mindig a Bioderma Mineral SPF50+ Spray-t szeretem használni, a gyermek is jobban viseli mint a zsíros krémet, még akkor is ha ez olajos. 

Ha már Bioderma, akkor hazai újdonság a Photoderm Brume Solaire SPF50+ Spray 

Fényvédő testpermet, melynek láthatatlan textúrája nagyon magas és homogén védelmet nyújt.
Elkenést nem igényel, nedves, száraz és hajas fejbőrön egyaránt alkalmazható. Bármely bőrtípusra ajánlott, érzékeny bőrre is. A Cellular BioprotectionTM szabadalom aktiválja a bőr természetes védekezőképességét, megvédi a sejteket és megelőzi a bőr korai öregedését.

Ami azt illeti, sokkal jobban örültem volna, ha a színezett fizikai fényvédőjük jön inkább, az INCI sokkal szebb és végre fizikai és színezett is, megöl a kíváncsiság. Információim szerint hozzánk csak jövő nyárra érkezik, de ha belefutnátok valahol külföldön, akkor érdemes lehet számba venni mint opciót! 

Térjünk vissza a fújósra! Sajnos alkohollal kezdődik (ahogy az a testpermeteknél lenni szokott), ezután kicsit sárgás- olajos terméket kapunk, ami könnyen eldolgozható és tulajdonképpen praktikus is, de az alkohol miatt nem vagyok elragadtatva és még viszketek is tőle. Ha javasolhatok, akkor helyette ott a Photoderm LEB ami végre már nálunk is kapható, szép az összetevőlista és bárhova fújható, én is be fogom szerezni. 

A La Roche-Posay is előrukkolt egy újdonsággal, mégpedig a vizes bőrre is kenhető tej-gél formulával, ami nem kisebb mint 250ml-s kiszerelésben kapható.

Gyermekek érzékeny bőrére. Napérzékeny bőrre, napallergiára. Extrém intenzitású napsugárzás esetére. Sokáig tartó napon tartózkodáshoz. Nagyon magas, széles és fotostabil UVA/UVB védelem.
Nagyon magas, megerősített SPF 50+ védelem (az EU ajánlásnál szigorúbb feltételeknek megfelelő) az UVA-sugarakkal szemben La Roche-Posay bőrnyugtató és antioxidáns hatású termálvízzel kombinált, szabadalmazott Mexoplex® szűrőrendszerének köszönhetően.

Amint kijött, küldtek egyet nekem is, illetve hát a gyermeknek, de nyilván mindent magamon próbálok ki először. Érdekesség, hogy rákérdeztem milyen fizikai fényvédőt ajánlanak gyerekre vagy érzékeny bőrre, mire azt a választ kaptam, hogy a LRP szerint a fizikai fényvédők önmagában nem nyújtanak kellő védelmet, ezért nincs is nekik. Egyrészt bírom hogy ezt így vállalják, másrészt soha nem értettem miért alkoholos a legtöbb fényvédőjük, ahogy egyébként ez is, csak nincs benne annyi. Na mindegy, mindenki döntse el, illetve hallgasson a bőre igényeire.

Ez a termék valóban géles és krémes egyszerre, elég sűrű és meglehetősen ragaszkodó darab. A felkenés nem bonyolult, viszont olyan masszív, hogy konkrétan magamhoz ragadok, vagy bármihez amihez hozzáérek. Furcsa egy fényvédő ez. Érezni, hogy nagyon tartós, de nem mondanám kényelmesnek.

A lényeg nem is a termék volt, hanem a fényvédőhöz járó My UV Patch ami az első rugalmas, vékony, bőrön hordható szenzor, amit az UV-sugárzás mérésére fejlesztettek ki. A tapasz egy különleges technológia által képes mérni az UV-sugárzást. A My UV Patch szenzort egy alkalmazáshoz kell csatlakoztatni, amely az UV-sugárzás mérését hasznos üzenetekké alakítja át az aktuális napon való tartózkodás és az egyéni védekezőképesség  alapján. A My UV Patch szenzor a mobil alkalmazással együtt segít kialakítani a napon tartózkodás helyes szokásait.

Egyelőre én nem éreztem eget rengetőnek a dolgot, de kivárom azt a kötelező 3-4 napot és utána vonom le a következtetéseket.

Ha újdonságok, akkor meg kell említenem a napvédő permeteket, mert végre már ilyen is van, hogy napközben frissíteni tudjuk az arcunkat még akkor is, ha van rajtunk smink. A La Roche-Posay és a Vichy terméke nagyon hasonló egyébként, egészen egyszerűen azért ezt vettem meg, mert éppen akciós volt. A permet szinte észrevétlen, nem kell eldolgozni és arra tökéletes, hogy a reggeli fényvédőt frissítsük, de önmagában nem elég és nem is váltja ki a krémet!

Kipróbáltam alapozón és ásványi alapozón is, utóbbi rendesen összeállt tőle, de tulajdonképpen egészen jól működik, csak rá kell jönni a használatára. A kiszerelésnek köszönhetően abszolút táskabarát, ideális lehet utazáshoz is. Nem vagyok Octocrylene barát, de talán még én is használni fogom olykor.

Végül jöjjön két magasabb árkategória, amiket csak és kizárólag az arcomra használok.

Elsőként itt az Aveda Daily Light Guard Defense Fluid SPF30 ami egy 100%-ban fizikai fényvédő, viszont fluid, tehát nem az a nehéz verzió, hanem az olajosan folyós. Hűvösebb időben és problémamentes arccal egészen szeretem, de nekem túlságosan híg és természetesen nem bírja el az alapozókat, maximum a por állagú ásványit, ami nem mindig jó. A bőröm szerette egyébként, egynek jó, de nem hiszem hogy újravenném. 

A Natura Bissé egyik ikonikus terméke a Diamond White olajmentes, színezett fényvédő SPF50, vele fejezték be az arckezelést (amiről írok hamarosan), akkor szerettem bele.

A Natura Bissé CC krémje a gránátalma depigmentációs aktivitásának és az UV A és B sugarak elleni extrém védelemnek a kombinációjával garantálja a gyönyörű bőrt. Emellett leheletnyi, minden bőrtípushoz alkalmazkodó színnel rendelkezik. Rendkívüli fényt és bársonyos tapintást kölcsönöz a bőrnek.

Őszinte leszek, tudom hogy magas az ára, de nekem ez a fényvédők Double Wear-je. Amellett, hogy szép az összetétel, többnyire fizikai fényvédőket tartalmaz, nem folyik, nem ragad, sőt! Felteszem és nagyon rövid idő alatt “odaköt” a bőrömhöz, miután meg sem moccan, nem fényesedik ki, nem áll rajta össze semmi, bár önmagában is nagyon szépen fed és mivel színezett, egységesít is. Jobb napokon nem kell mellé semmi, kiváltja az alapozót is. Természetes bőrfénye van, egyszerűen mesés minden tekintetben, biztosan sírni fogok ha elfogy, ezért inkább már most spórolok a következőre. Ha a belvárosban jártok, akkor ugorjatok be a referencia üzletbe és kérjetek mintát!

Sorrendben: Uriage baba naptej, Uriage színezett krém, Aveda fizikai fényvédő és a Natura Bissé. Jól látszik melyiknek milyen az állaga és a színe, talán segít a döntésben.

Hirtelen ennyit a fiókomban található fényvédőkről, plusz jöjjön egy kis nyereményjáték!

Valakit szeretnék megajándékozni a képen látható Bioderma Photoderm MAX SPF50+ színezett krémmel, ami nekem egészen biztosan sötét. Nincs más dolgotok, mint megírni itt kommentben, melyik a kedvenc fényvédőtök és miért? A játék június 16-án pénteken ér véget, a nyertest e-mailben értesítem. Sok szerencsét!

Exit mobile version