Krémesen szép az élet!

Arcápolás – zsíros, kombinált bőr

Könnyen azt hihetjük, hogy bőrtípusunk meghatározása nagyon egyszerű. Lehet ugye száraz vagy zsíros, esetleg kicsit mind a kettő, de miután a századik termék sem használ, érdemes elgondolkozni azon, mi lehet a gond. Személy szerint hosszú éveken keresztül küzdöttem a bőrömmel, bármit kentem rá nem használt, ezért inkább igyekeztem eltakarni. Ettől persze még rosszabb lett, akkoriban senki sem mondta, hogy ne fésüljem a hajam az arcomba vagy “koszos” kézzel ne kenjek rá 3 réteg alapozót, mert nem segít a helyzeten. Ha visszamehetnék az időben nagyjából mindenen változtatnék, kezdve az arcápolási rutinnal. 

Nem olyan régen egy bőrdiagnosztikán hívták fel a figyelmem arra, hogy a típusom nem egyszerűen kombinált, hanem olajos szeborreás, ami vízhiánnyal társul. Maga az olajos szeborrea azt jelenti, hogy:

A faggyúmirigyek túlműködéséből adódóan az arc bőre – különösen a középső, T-vonalnak is nevezett régióban – olajosan fénylő, vastag, tág pórusú, színe fakó, élettelen, felszíne a fokozott keratinizáció miatt egyenetlen. Az eltömődött pórusokban nyílt vagy zárt komedók (mitesszerek, mikrociszták) jelennek meg, súlyosabb esetekben gyulladt gócok, fájdalmas, gennyes pattanások, felszínes gyulladások miatti bőrpír teszik még kedvezőtlenebbé a bőrképet.ITT a teljes cikk.

Advertisement

Elég rosszul hangzik igaz? Szerencsére hellyel-közzel már kordában tudom tartani és csak halványan emlékszem arra a rettenetes időszakra, amikor például iskolába sem mentem, olyan rossz volt a helyzet. Összeszedtem azokat a termékeket, amikkel az elmúlt hónapokban kísérleteztem, ezzel remélhetőleg Nektek is tudok segíteni. 

IMG_0725

Az Yves Rocher Pórusösszehúzó tonikjáról már írtam korábban. Elvileg ugye összehúzza a pórusokat, enyhíti a gyulladást, simává és mattá varázsolja a területet. Az a tapasztalat, hogy nagyjából két hét használat után látszik némi változás, de csodát ne várjatok tőle. Nekem máig nem tetszik az állaga és az érzés sem ami utána marad. Több, mint a fele hiányzik de szinte biztos, hogy nem veszem újra. Az ára 1850Ft 

Ellenben a Pórustisztító Maszk nagyon jól teljesít! Az összetevőlista második helyén áll a Kaolin, amit mélytisztító hatása miatt gyakran alkalmaznak hasonló készítményekben. Érzékeny bőrűek legyenek óvatosak, mert csíphet és ha nem elég zsíros a bőröd akkor szárít is. Hetente egyszer, ha szükséges akkor kétszer elég használni és látható lesz a változás. Nekem az volt, bár utóbbi időben ritkán vettem elő, később mutatom miért. 50ml pakolást kapunk 1990Ft-ért, de gyakran vannak akciók és ki tudja, talán újra is vásárolnám.

Végül jöjjön a Sebo Specific Bőrhibák elleni arcápoló koncentrátum, amit egészen egyszerűen ki nem állhatok. A bőrhibákon nem javít, de az is lehet, hogy nem használtam elég sokáig (szilárdan állítom, hogy nem is fogom). Marad valami fura filmes réteg utána, az összetevők nem az igaziak és -számomra- az illata is kellően orrfacsaró, egyszerűen nem értem az illatosítási mániát. Lényegében nem volt jó érzés használni és változást sem tapasztaltam, ezért felhagytam vele. Az ára 3250Ft, de szerencsére akciósan vettem, így nem fáj annyira.

A Himalaya Herbals Frissítő és tisztító tonik visszatérő vendégünk, több, mint elégszer magasztaltam már. A helyzet az, hogy bár itt is mérges vagyok az illatanyagért és lehetne “tisztább” ami a beltartalmat illeti, de nem csak lustaságból, már legalább négyszer újravettem. Tényleg frissít, szépen leszedi amit le kell és lévén, hogy alkoholmentes, nem szárít illetve nem bántotta a bőröm. Valamelyest kordában tartja a zsírosodást, de különleges hatása nincsen. Ha elfogy akkor egy rövid pánik után kipróbálok valami mást és meglátjuk. Normál és kombinált bőrre ajánlják, az ára pedig 1500Ft körül mozog.

Nim arcpakolás normál és zsíros bőrre – na ez már tud valamit. Szintén Kaolin az első helyen, ebből következik, hogy mélyen kell tisztítania, ami ebben az esetben igaz is. Nagyon furcsa zöld színe és erős illata van, felkenés után érzem ahogy dolgozik, kicsit ég, de még vállalhatóan. 10-15 perc után beton keményre szárad, a faggyú pedig kiül a tetejére. Érdekes látvány ahogy szó szerint kiszippantja a mitesszereket. Lemosni szivaccsal a legegyszerűbb, utána matt és puha lesz a bőröm, de ami ennél is fontosabb, hogy látványosan kitisztul. Normál bőrön nem tudom elképzelni, mert ez is szárít, zsíros bőrre viszont nagyon jó kis pakolás ez. Heti 1-2 alkalommal bevethető, de jobb a békesség, én csak egyszer használom. Az ára szintén 1300-1400Ft körül van. 

Nim arcradír normál és zsíros bőrre – A család másik tagját is beszereztem, remélve hogy tökéletes párost alkotnak majd. Nos, mindenki mást preferál, ez egy nem túl erős radír, ami nekem éppen jó. Finoman tisztít és az arcom kellően felfrissül utána, de nem éreztem átütőnek. Együtt tényleg jól működnek, de a radír önmagában csak egy közepes erősségű arcradír. Irritációt nem tapasztaltam, a végeredmény jó, ezért nem tudok rá rosszat mondani. 1100Ft környékén kapható. 

Skinfood Tojásfehérje hab arctisztító, ami nem is olyan régen bekerült a Krémmánia Top5 koreai válogatásába is. Nem vagyok nagy koreai kence barát, de ez egy remek darab. Az eredmény már első használat után látszik, elképesztő hatékonysággal szabadít meg a szennyeződésektől. Szintén inkább zsíros bőrön tudom elképzelni és semmiképpen sem napi használat mellett, mert megdolgozza a bőrt rendesen. A pórusokat amellett, hogy kitisztítja, szépen össze is húzza, kevés kell belőle így a 150ml nagyon sokáig elég. Én innen rendeltem 2900Ft-ért, nagyon megérte! 

Neutrogena mitesszereltávolító bőrradír, ami elvileg napi használat mellett segít eltávolítani a faggyút és a szennyeződéseket, így megszünteti a pórusok eltömődését. Ezt sem tudom elképzelni minden nap, mert hiába könnyű a formula és a szemcséket alig érezni, ez is szárít(hat). Nagyon régen használtam a Clear Spot Stress Control bőrradírt, ami emlékeim szerint jobb ennél. Rendben, tisztít de annyira azért nem, hosszabb távon sem láttam nagy különbséget és a faggyútermelést sem szabályozta kellően. Körülbelül a fele hiányzik, de biztos, hogy tudok majd élni nélküle. 1500Ft körül megtaláljátok a drogériákban.

Estée Lauder Hydrationist normál/kombinált bőrre –  “Egyensúlyban és optimális szinten tartja bőr nedvesség szintjét, idővel segíti a bőrt abban, hogy megtartsa belső, saját nedvességét.” Őt is említettem már, sajnos nehéz olyan hidratálót találnom, ami hosszabb távon is jól működik és nem lesz tőle zsírosabb a bőröm. Ez egy könnyű, reggel/este használható hidratáló, ami sajnos szilikonos és ettől persze puhának is érzem a bőröm, gyorsan felszívódik de nem az igazi. Kapcsolatunk elején nagyon tetszett, ma már nem igazán veszem elő. Az ára igen magas, 11-12000Ft átlagosan de azt kell mondjam nem éri meg.  

Újabb népszerű koreai termék a THEFACESHOP Volcanic Clay mitesszereltávolító lehúzható maszk, ami egy időben sok helyen szerepelt. Nagy reményekkel indultam neki, de gőzölés ide vagy oda, szinte semmit nem csinált azaz mégis, majdnem megszabadított néhány réteg bőrtől, leszedni ugyanis kínszenvedés. Megpróbáltam mindenhogyan, de rajtam nem működik és a fájdalmas lehúzás miatt nem is célom újra próbálkozni. Változó árban kínálják, én 1200Ft-ért rendeltem innen.  

Végül de nem utolsó sorban meg kell említenem a PHYT’S termékmintáimat is, mert a C17 szérumot több, mint 2 hétig használtam minden este, a krémeket szintén, nagyon kevés is elegendő a teljes arcra. A szérum valóban szabályozza a faggyútermelést, egységesíti az arcom és kellően hidratál is, így kiváltja az éjszakai krémet. Nyugtat és nem eléggé, de összehúzza a pórusokat. Nagyon tetszett ezért komolyan elgondolkoztam a teljes kiszerelésen. Az ára 14700Ft ami szintén nem mondható barátinak, de ha ez az apró mennyiség ilyen sokáig kitartott, akkor a 30ml-t sem kell egyhamar újravennem. Úgyis tudni fogtok róla ha ténylegesen megvettem tőlük valamit.

Hosszabb távon megoldás lehet a kémiai hámlasztás is, de én még mindig nem mertem belevágni, ezért ha bármi kérdésetek van akkor Ildi tud Nektek segíteni. Fogunk még beszélni egyéb eszközökről is, úgy mint a komedonyomó vagy a dermaroller, de legközelebb a smink szekcióval folytatjuk. Közben várom a tapasztalataitokat ezekkel vagy más problémás bőrre szánt termékkel kapcsolatban! 

Exit mobile version