Rögtön vágjunk is bele a közepébe! A púderek fixálásra és színezésre szolgálnak, illetve olajos bőr esetén visszaszorítják a kifényesedést. Legalábbis ezt ígérik. Személy szerint nem vagyok púder gyűjtögető típus, van egy nyárra és egy télre, de mind a kettő transparent/translucent változatban, ami azt jelenti hogy átlátszó, tehát nem fogja módosítani az alapozó színét. Szerintem egy jó minőségű és megfelelően pigmentált alapozó mellé nincs is szükség plusz színezésre. Más, ha színezett hidratáló felé teszed, vagy önmagában használod.
A választék szintén nagy, de szerencsére textúrákat tekintve igen egyszerű a helyzet. Léteznek por- és préselt púderek, majd megjelent az úgynevezett „mineral veil”, ami csak ásványi anyagokat tartalmaz, tehát kifejezetten bőrbarát megoldás, de nem összetévesztendő az ásványi alapozóval.
Porpúderből leggyakrabban talán fehéret látunk, ezek feltéve láthatatlanok, kizárólag fixálásra és többnyire mattosításra szolgálnak. Abszolút kedvencem a Paese bamboo powder, amit zsíros bőrűeknek egyszerűen ki kell próbálni! Nem csak azért, mert azonnal felszívja a felesleges olajat, ezért jó esetben akár egész nap matt felületet biztosít, de gyönyörűen kisimítja az apró hegeket, pórusokat is. A régi csomagolás borzasztó volt, de úgy látom azóta javult a helyzet. (Make Up Pláza 2950Ft ITT) Nem csak erre a púderre vonatkozik, hogy kombinált bőr esetében csak a fényesedésre hajlamos részeken érdemes használni, mert a száraz felületen már sok lesz és kevésbé természetes hatású.
A színezett porpúderek és az ásványi púderek fátyolos fedéssel rendelkeznek, tehát ne várj tőlük csodát. Fixálnak és leheletnyit egységesítenek, nem több. Haladók több színben is tartanak otthon, szem alá egy világosabb, kontúrozáshoz pedig sötétebb árnyalatban, el lehet játszani velük. Kezdetnek bőven elég egy, a bőrszíneddel és az alapozóddal kompatibilis verzió.
Ha inkább kőpúderre szavazol, akkor még nagyobb a választék, ezek már erősebben is fednek, ezért ha alapvetően szép a bőröd, akkor önmagában is elég lehet, alapozó felett pedig értelemszerűen a fixáláson felül még egy kis fedést és színt ad, tehát még egységesebb lesz a végeredmény. Az egyik legnépszerűbb drogériás termék a Rimmel Stay Matte, amit jó ideig használtam is (szintén transparent változatban), de az összetevőiért nem voltam oda, hozzá képest még a Müllerben kapható CV púder is jobb. Őszintén szólva én nem sok olyat találtam, amit szívesen tennék az arcomra, maradok inkább ásványi vonalon (Nektek is ezt javaslom). Ott van például az e.l.f Mineral porpúdere (ITT tudsz rendelni), ami emlékeim szerint egészen jó és olcsó alternatíva, jómagam EZT a BareMinerals púdert használom, normál vagy száraz bőrre ideális, nyárra valószínűleg visszatérek a Paese bambuszához.
Ami a pirosítást illeti hölgyeim, felejtsétek el az általános „bénán tükörbe mosolygok és kifestem az almácskákat” módszert. Egyrészt harminc körül a bőrünk megereszkedik, így miután kihangsúlyoztad az almáidat és befejezted a mosolygást, az egész lecsúszik majd fél centit. A smink lényege, hogy az előnyeidet hangsúlyozd, nem az, hogy felhívd a figyelmet az öregedésre. Persze ha húsz éves vagy és feszes a bőröd, akkor még jó is lehet, de javaslom ne grimaszoljatok! Szintén nem mindegy az arcforma, nem feltétlenül az a legelőnyösebb, ha közepére pingálsz két kis foltot. Ha nem vagy biztos benne hol is kellene pirosítani, akkor első körben érdemes kitapogatni az arccsontot, ha megvan, akkor kezdhetsz is gyakorolni. Ülj le (lehetőleg smink nélkül) és próbálgasd a formákat, máshogy nem megy.
Fajtákat illetően megtalálható a hagyományos por, krém, hab és zselés/folyékony pirosító is. Mindegyik más hatású és más bőrtípuson mutat jól, ezért érdemes többet is beszerezni. Mindegyikből találsz matt, szatén fényű és csillámos verziót is, ezekre térjünk vissza később.
Nem meglepő módon most is az ásványi pirosítókra szavazok (itthon kaphatóak közül Yamuna), de lévén, hogy erősen pigmentáltak és por állagúak, elkél a gyakorlat. Ezzel szemben a préselt pirosítók esetében nagyon egyszerű a felvitel, bármilyen ecset megteszi. Gondolom nem kell mondanom, hogy márkán belül és kívül is óriási különbségek vannak pigmentáltságban és tapadásban egyaránt. A Catrice pirosítók zöme például rendre eltűnik rólam, míg egy Nars vagy akár ArtDeco majdnem egész nap a helyén marad. Ez persze nem azt jelenti, hogy a drágább feltétlenül jobb is, de van benne valami, főleg zsíros bőrűeknél nem mindegy a tartósság. A por állagú pirosítók egyébként olajosabb bőrön és nyáron mutatnak a legszebben.
A krémpirosító többnyire normál vagy száraz bőr esetén előnyös, de minden esetben nagyon természetes hatás érhető el vele. Szintén macerásabb a használata, mert ebbe bizony bele kell nyúlkálni, no és persze nem árt megtalálni a megfelelő mennyiséget, de ha belejöttél nagyon fogod szeretni. Bár kevesebb variációt találunk belőle, szintén létezik matt és szatény fényű, elvétve pedig akad kifejezetten csillogó is. Az eddig próbáltak közül nekem a Chanel (teszt), Elisabeth Arden, ArtDeco (teszt) és Bourjois termékek váltak be minden szempontból, mással nemigen próbálkoztam, illetve de, Catrice és Essence, de minőségben fényévekre elmaradnak.
Habos illetve folyékony pirosítókkal nincs túl sok tapasztalatom, de az biztos, hogy a folyékony inkább száraz, míg a habos általában zsírosabb bőrön érvényesül. A felvitelük nem kimondottan egyszerű, szivaccsal érdemes próbálkozni.
Ahhoz, hogy megfelelően válaszd ki a hozzád illő színeket, tudnod kell, milyen színtípusba tartozol. Ebben nagyon nagy segítséget nyújt Timi oldala, hála neki én is sokkal bátrabb vagyok és nem csak a színekhez fűződő viszonyom, de az öltözködési szokásaim is megváltoztak.
A használatról még annyit, hogy figyelj a textúrákra! Egy por állagú vagy préselt pirosítót nehezebb eldolgozni a krémes alapozón, ahogy púder felett sem lesz jó a krémpirosító. Porra port, krémre krémet! Felvitel előtt mindig ütögesd le az ecsetet, inkább apránként építsd fel, mert ha egy nagy paca került az arcodra, bosszús leszel mire eldolgozod. Ha sok lett, semmi baj, menj át rajta púderes ecsettel, lényeg a természetes hatás és különben is! Nem tudom ki hogy van vele, én félek a bohócoktól. Fontos az is, hogy a nagyon fényes, csillámos pirosítók csak felhívják a figyelmet a bőrproblémára, amit ugye nem szeretnék. Én a hegeim miatt többnyire matt vagy nagyon enyhén fényes pirosítókat választok, mostanra teljesen leszoktam a csillámokról, hasonló helyzetben Te is jobban teszed!
Highlighter és bronzosítók még nem feltétlenül kellenek, de ha van rá igény, akkor persze szívesen írok róluk is. Szeretnék összerakni egy komplett készletet, benne néhány szemre való kedvenccel is, de majd csak a következő részben, mára ennyi is bőven elég.
Remélem hasznos volt, szóljatok ha kihagytam valami!
Rimmel Stay Matte nekem is volt, hát pattanásokat csinált. A CV-t használom, az nekem alapozó+púder egyben, nem is kell több, remekül mattít, színt ad. De nagyon fehér bőrre a legvilágosabb is sötét lehet. A porokkal mindig bénáztam, kevés is nekem, a kőpúderek jobban mattítanak.
Pirosítóból nagyon keveset szoktam használni, a legvilágosabb rózsaszínt, de még mindig nem tudom, hová kell tenni, nagyon kerek fejem van, vagy inkább tojás.
A CV szerintem is meglepően jó és igen, a legvilágosabb nekem is kicsit sötét sajnos. Én pont a porokkal vagyok jobb barátságban, de évek óta használom is őket, már belejöttem. Tényleg csak úgy megy ha próbálgatod, én is évekig pirosítottam „rosszul” aztán egyszer véletlenül máshogy sikerült és rájöttem mennyivel jobban nézek ki 😀
Tudom, hogy megint sikerül megragadnom a lényeget, de erről a bizonyos Timiről én nagyon szívesen olvasnék többet is. Nagy káosz van most a fejemben, életemben, rámférne egy kis segítség.
Semmi baj Ildi! Még a régi blogban írtam is az én élményemről, itt van: https://www.kremesenszepazelet.hu/elmenybeszamolo-szintanacsadas-molnar-timeaval/
Csak sajnos az importálás miatt ilyen hülye a formátum, de tulajdonképpen olvasható. Mi a baj? Tudok segíteni?
Köszönöm a linket, nagyon meggyőző illetve megnyugtató, hogy megéri az árát.
Baj igazán nincs, csak rá kellett eszmélnem, hogy egy kontinens ide vagy oda nem mindegy. Tényleg máshogy öltöznek az emberek, más az időjárás és a ruháim fele nem felel ennek meg. Itt inget, blúzt csak színházba vesznek fel, magas sarkőt is csak oda (és nem járnak az emberek színházba ). Kapucnis cipzáros pulcsi, sima polo, bokacsizma, mint a filmekben, de ez olyan snassz. A másik, hogy otthon már elfogadtam, hogy 183 cm magas vagyok, voltak magassarkuim is, na azok mennek a kukába, itt a lakosság fele ázsiai, 160 cm-esek, áhh furán néznek. Ellenben egy kék vagy rózsaszín haj teljesen belefér. Az otthoni irodában dolgozó ruhatáram kuka. Kellenek újak, de lehetőleg nem úgy, hogy odaszaladok a 70%-os akciós állványhoz, és ha valami jó méretben na az majd nekem is jó lesz.
Ja tudom, király, hogy ez a legnagyobb problémám
Hu de fura! Oke Szarajevóban is nagyon más volt, rémlik milyen érzés mindenen változtatni. Azért elég nagy baj ez is 🙂 Timi nagyon de nagyon kedves, ugyanakkor érti a dolgát. Szeretem olvasgatni 🙂
Fogytam 8 kilót…bár mióta nem tudok enni másfél hete, lehet lement még kettő, de mióta kocka fejem lett egészen máshol meg máshogyan kéne pirosítanom mint ahogyan eddig tettem. Most szenvedek, hogy meg hogyan állna jól. Én is rózsaszín árnyalattal pirosítok. Bronzosítani nem szoktam, de mivel fura a fejem, kénytelen leszek megtanulni. És még milyen messze van a cél. Azon gondolkodom, hogy mire végre ráérzek a dolgokra kezdhetem előről q dolgokat, mert minden egyes kilónál más lesz a fejem
Hasznos poszt volt, köszönöm:)
Ismerem a szitut, 20kg fel majd le. Kontúrozni én is terhesség alatt tanultam meg, bronzosìtani nemigen szoktam. Nem egyszerű tényleg, mindig az aktuálisból kell kihozni a legjobbat. Remélem azért jól vagy!
Mostanában a Manhattan Soft Kompakt púderét használom, leginkább azért, mert nem csak, hogy van belőle megfelelően világos árnyalat, de egészen emberi módon oldották meg a csomagolást is, örülök, hogy van hozzá puffni
amit alapból eszembe nem jutna használni, de napközben frissítésre tökéletesAmi szerintem potenciálisan önbizalomromboló, de nem elhanyagolandó tény: az ember alkata valami eszméletlen módon befolyásolja az arcformát. Szerintem sok ember él abban a hitben, hogy kerek arcformája van, holott lehet, hogy csak a pluszkilók miatt “kerekedett ki”. 7 kiló leadása után döbbenettel tapasztaltam, hogy azon felül, hogy megtaláltam a járomcsontom, ő lett az arcom legszélesebb része, nem a kis zsírpánák a szám mellett. Sose lesz Benedict Cumberbatch arcszerkezetem, de jó tudni, hogy inkább szögletes arcformám van, mint kerek…
A puffni jó dolog ha rendesen kivitelezik! 🙂
Én 20kg-val voltam több a terhesség vége felé, akkor tanultam meg kontúrozni. Mára szerencsére újra látszik az arccsontom. Persze, nagyon sok múlik az alkaton is, de az éppen aktuális formához kell igazodni, nem ahhoz amilyen volt vagy lesz.