Nincs Facebook oldal, inkább iratkozz fel!

Ha megnyomod a gombot, akkor elfogadod, hogy ritkán, de küldeni fogok hírlevelet. Az adataidat megtartom magamnak, és igen, bármikor leiratkozhatsz.
Glamour napok wishlist
Élménybeszámoló: Színtanácsadás Molnár Tímeával
Bourjois Twist Up The Volume szempillaspirál

Élménybeszámoló: Színtanácsadás Molnár Tímeával

 

Talán emlékeztek rá, hogy a Mexx Energizing parfüm bemutatóján egyike voltam a három szerencsésnek, aki személyre szabott színtanácsadást nyert Molnár Tímeával.

Be kell valljam, több mint szkeptikus voltam a találkozó előtt, nem szeretem ugyanis ha általános sémák szerint egy aprócska dobozba zárnak, márpedig eddigi tapasztalataim alapján ez volt a jellemző.

Ma elmesélem milyen élményekkel lettem gazdagabb ,illetve mennyire éreztem valóban személyre szólónak a tanácsadást.

Hogy miről is szól a színtanácsadás?
 
 
 
 
„A világ színei körbevesznek minket, hatással vannak ránk annak ellenére, hogy néha megfeledkezünk róla; mi is a részesei vagyunk ennek a harmóniának.Az emberi faj bámulatosan sokféle, különféle rasszokba sorol minket a testfelépítésünk, a bőr-szem és hajszínünk, sőt még a vércsoportunk, vagy a DNS szerkezetünk is népcsoportonként eltérő. Külső megjelenésünk születésünktől fogva besorolhatóvá tesz minket egy adott típusba – annak minden szabadságával és kötöttségével együtt.” – olvasható a Stílus mentor honlapján.
 
 
 
Először is egy kis színtannal kezdtünk, ami egyszerűnek tűnik, de már az elején rájöttem, hogy sokkal de sokkal összetettebb a téma és vele együtt maga a foglalkozás is, mint amilyennek első körben gondoltam.
 
 
Nem az én tisztem belemenni az elméletbe, éppen azért mert a kérdéskör bizony előképzettséget igényel, de már az ábrán is látszik, hogy nem egyszerűen tavasz, nyár, ősz és tél csoportra lehet bennünket osztani, azon belül is más-más típusok léteznek. A teljesség igénye nélkül tehát a színek alapfogalmaival foglalkoztunk, hogy megközelítőleg én is képbe kerüljek mi alapján is jöttek létre a kategóriák. 
 
Annyit mindenképpen megjegyeznék, hogy a fekete és a fehér nem részei a színkörnek, csak a színek világosítására/sötétítésére szolgálnak! Az alapszíneket ismerjük, sárga, vörös és kék. Az évszaktípusok kidolgozása csak úgy, mint a színkör Johannes Itten nevéhez fűződik, bővebben ITT olvashattok az elméletről.
 
 
Miután nagyjából megértettem miből indulunk ki és átnézegettük a típusokra jellemző színeket, anyagokat, közel száz színes kendő került elő a táskából, melyek természetesen évszaktípusok szerint lettek kiválogatva. Kezdődhetett a móka!
 
Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy nem egészen 4 órát sikerült aludnom az éjjel, így kicsit éreztem csak rosszul magam smink nélkül a tükör előtt. Erre azért volt szükség, hogy a jellemzőimet valójukban lássuk, illetve persze „csupaszon” látszanak igazán az árnyalatok előnyei/hátrányai. Meg kell mondjam, félelmetes különbségek voltak. Míg az egyik teljesen „felébresztett”, a másiktól még fáradtabbnak tűntem és a halovány kis tokám is észrevehetőbb volt. 
 
 
Miután kiválasztottuk a felvillanyozó kendőket, visszanéztük a típusokra jellemző albumokat és igen, jól sejtettem, tavasz vagyok, azon belül is meleg tavasz, ami kicsit átnyúlik az ősz felé. Őszintén azt hittem, hogy nem sok újat tud majd nekem mutatni, de próbálgatás közben nagyon meglepő kombinációk születtek. Eszembe sem jutna például sárgát vagy pezsgőszínt felvenni, pedig meglepően jól áll.
 
 
Így néz ki tehát a tavasz album, ami bizony megállja a helyét. 
 
 
A meleg tavasz idézem: „Az egyik legkülönlegesebb típus, színei élőek, elevenek, sugárzón melegek.”
 
Amíg sok hozzá nem értő styllist azt mondja, hogy a must have alapdarabok általában fekete ruha/nadrág, fehér ing/póló és sorolhatnám, de lényeg, hogy fekete és fehér legyen, Timi csak olyan ruhadarabokat említett, amik valóban jól állnak nekem. Itt került szóba a kapszula gardrób, azaz hogyan és mit tudunk a legjobban kihasználni anélkül, hogy felhalmoznánk egy rakás felesleges göncöt, amik a szekrény mélyén végzik majd. 
 
 
 
 
Tipikus meleg tavasz például Amy Adams, aminek kifejezetten örülök 🙂
 
Miután rengeteg tanulmányozni való anyagot kaptam a típusomra és a színtan alapjaira vonatkozóan, jelenleg még el vagyok mélyedve a témában, emellett a honlapon is nagyon sok hasznos és remek írás található. 
 
Összességében azt kell mondja, hogy szerencsés vagyok amiért lehetőségem volt beszélgetni a témáról és főleg jobban megismerni önmagam. Timi olyan típusú fiatal nő, akivel bármikor elbeszélgetsz egy kávé mellett, szeretettel és hozzáértően igyekszik segíteni másoknak, ami nekem nagyon szimpatikus. Az eredmény az lett, hogy először elbizonytalanodtam, folyton elő akartam venni a színkártyámat, hogy melyek is azok az árnyalatok, de miután ülepedett az információ, ma már tudatosan vásároltam olyan darabokat, amiket eddig nem, pedig sokat segítenek abban, hogy jobban érezzem magam a bőrömben. 
 
Nagyon sokat tudnék még beszélni a tanácsadásról, de annyi biztos, hogy bátran ajánlom azoknak, akik bizonytalanok de azoknak is akik nem, mert bizony könnyen meglepődhetnek! Hasznos cikkeket és információkat a honlapon olvashattok.
 
 
Jól hangzik nemde? 
 

Nincs Facebook oldal, inkább iratkozz fel!

Ha megnyomod a gombot, akkor elfogadod, hogy ritkán, de küldeni fogok hírlevelet. Az adataidat megtartom magamnak, és igen, bármikor leiratkozhatsz.
Összes hozzászólás (6) Összes hozzászólás (6)
  1. hát köszi 🙂
    furcsa ez, mert azt gondolom, hogy alapvetően tisztában vagyok magammal, de valószínűleg tudna meglepő dolgokat mondani (mint neked a sárga meg a pezsgő), és az egész nagyon érdekes, de ismerve magamat, maradnék a fekete-fehérnél. 🙂 azonkívül azt is gondolom, hogy az emberek ösztönösen azokhoz a színekhez nyúlnak, amik jól állnak nekik (most ne menjünk bele a barátnőmnektökjólállnekemiskellilyen jellegű vásárlásokba, azokat úgysem hordjuk soha), vagyis fölösleges a színtanácsadás. aztán felmentem a honlapra, és alig tudtam otthagyni, és a példákat – jókat is, rosszakat is – látva, kénytelen voltam belátni, hogy van létjogosultsága a dolognak. érdekes lehetett, valóban.

  2. Abszolúte osztom a véleményed! Éppen ezért nem éreztem szükségesnek, mert hiszem, hogy az ember ösztönösen nyúl a színei után és én például tisztában vagyok azzal, mi áll jól. Közben viszont nagyon sok (a képen látható színek mind) új darab került elő, amiket eszembe sem jutna használni, mind ruhában, mind sminkben. Aztán elkezdtem olvasgatni a munkafüzetet és a honlapot és szintén alig tudtam ott hagyni.

  3. Fú, én december közepére kértem tőle időpontot, iszonyatosan várom, és ezt az írást olvasva, nem is tudom, hogy kibírom-e addig..! 🙂

  4. Jajj de jó, kíváncsi vagyok Neked hogy tetszik majd!! Remélem legalább olyan érdekes és hasznos lesz, mint amilyen nekem volt! Számolj be róla mindenképpen 🙂

  5. Most bukkantam a blogodra és a bejegyzésre… Kíváncsi vagyok, hogy “tartod-e” azóta a színeket. Mint egyfajta egészségkúrát. :) Még mindig a színkártya alapján vásárolsz? És ebből következik a kérdésem: HOL vásárolsz ruhákat?! :D annyira jellemző, hogy semmilyen (fekete és fehér) vagy béna, régies színeket tartanak az elérhető, kommerszebb üzletek, mint a CundA, H&M, stb… :(

    1. Igen tartom őket, de ahogy mondod borzasztóan nehéz vásárolni, szabályosan szenvedés. Nem is megyek csak nagyon ritkán. A plázában kapható márkák egyike sem az „enyém” kivéve a Desigual 🙂

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

Előző cikk

Glamour napok wishlist

Következő cikk

Bourjois Twist Up The Volume szempillaspirál