Dark Mode Light Mode

BB krém. Marketing vagy csodaszer?

Egy ideje gyűjtögetem az anyagot a nagy BB krém poszthoz, ami nem feltétlenül olyan, amilyenre számít a kedves közönség. Ha érdekel, olvass tovább!
 Észrevettem, hogy egyfajta presztízs kérdést is csináltak belőle. Valahol valaki elhintette, hogy a BB a jó döntés, de persze abból is a koreai, hiszen az az eredeti. “Ettől leszel menő”. Amint -isten ne adja- szóba kerül egy európai/amerikai termék amire azt a bizonyos két betűt is rányomták, csak rossz lehet, mert nekem (elmaradhatatlan információ) Missha, Skin79 és a többi van és nagyon bevált. De miért is? Nem egyszer említettem már, hogy engem nem az érdekel egy termék vásárlásakor, hogy mennyire cuki a csomagolás vagy milyen jól sikerült felturbózni illatanyagokkal, sokkal inkább az, hogy betartja-e azt amit ígér.
 
Nem érzem szükségét újra kitérni arra honnan is ered a BB krém. A legtöbben tudják, hogy a marketing szerint ez egy “sok az egyben” bőrápolási termék, több változatban létezik, de a ránctalanítás, “fehérítés”, fényvédelem szinte mindegyik címkén olvasható, emellett ugye fednek is. Magyarán nem kell annyit foglalkoznod magaddal, használj inkább BB krémet és rohanj utadra. 
 
 
 
Amikor már nagyon piszkált a téma, elkezdtem utánajárni. Érdekes módon arról általában kevésbé szól a fáma, hogy eltűntek-e a ráncok vagy hipergyorsasággal regenerálódtak a sebek, csak annyit tudunk, hogyan fed, fényesedik-e vagy sem és a többi. Utánajártam tehát az alkotóelemeknek, hogy tisztább legyen a kép.
 
Azt ugye tudjuk, hogy az összetevő listát kötelező csökkenő sorrendben feltüntetni, azaz a krémek alapját képző elemek a sor elején, minden más ezután sorrendben lefelé. Ha nagyon utánajárunk akkor kiderül, hogy valójában a sor eleje számít, a Beauty Brains szerint pontosabban az első 5 összetevő a mérvadó. Mivel a legtöbb BB krém hosszú listával rendelkezik, vegyük az első 10 elemet. 
 
 
Kezdjük az elemzést az preferáltabb koreai BB krémekkel:
Missha Perfect Cover BB krém egyenletes, természetes hatású fedést biztosít, mellette nyugtatja, hidratálja a bőrt. Minden bőrtípushoz ajánlott, beleértve a pattanásos bőrt is, smink alapként vagy alapozóként használható. Fehérítő, ránctalanító és UV védő (SPF42) hatású. Fő hatóanyagai: bőrápoló: rozmaring, kamilla bőr erősítő: bükk rügy kivonat hidratáló: Sodium Hyaluronic Acid, Ceramide (bbkrem.hu)
 
Fő összetevői:
 
 
Ehhez képest szilikon ami nem szívódik be a bőrbe, kémiai fényvédő, fizikai fényvédő emellett paraffin olaj, amiről megoszlanak a vélemények, leginkább nem javasolt összetevő mert nem szívódik fel és eltömíti a pórusokat. Van itt még némi szilikon, népszerű ázsiai fehérítő és a Hydrolyzed Collagen ami szintén nem szívódik fel csak csücsül az arcon. A beharangozott jótékony összetevők valahol középtájt olvashatóak, a lista végén pedig rengeteg illatanyag és tartósítószer, ami potenciálisan allergén.
 
Az EWG szerint közepesen veszélyes 5-ös szinten van (ITT), amíg például egy L’oreal BB csak 3-as (ITT). 
 
SKIN79 Super Plus BB Krém Triple Functions SPF25 PA++ (HOT PINK BB krém) azonnal felszívódik a bőrbe, hidratálja, egészséges megjelenésűvé teszi, friss és természetes színhatású. A hozzáadott fényvédő krém SPF25-ös védelmet ad az UV sugarak ellen, miközben világosítja a bőrt, csökkenti a ráncokat és szabályozza a faggyútermelést. Egy megoldás sok problémára. (bbkrem.hu)
 
Fő összetevők:
 
 
Isopropyl palmitate? Kifejezetten jó póruseltömítő sűrítő anyag ami könnyen pattanásokhoz vezet, így furcsa a faggyútermelés szabályozása. Emellett szilikonok persze, ami szintén nem szívódik fel. Kémiai fényvédő (Ethylhexyl Methoxycinnamate) amely fény hatására veszít a fényvédő képességéből. Azért bekerült a mandulaolaj is, ami rendben van, kis mértékben tömítheti csak el a pórusokat. Ami még érdekes, hogy mint a legtöbb Skin79 krémben, ebben is van Triclosan, amit évekkel ezelőtt kivontak a forgalomból (de máig használják) mérgező és allergén. 
 
 
Három funkciós BB krém. Az Adonozin és Arbutin összetevők hatékony fehérítő és ránctalanító tulajdonsága élénkebbé és rugalmasabbá teszi a bőrt. Egyszerre védi a napfénynek kitett bőrt az UV A és UV B sugarak ellen. Az arany és kaviár kivonat bőséges tápanyagot biztosít a bőrnek, intenzíven ápolja, ragyogóan egészségessé teszi. Normál bőrszínhez; száraz, kombinált vagy idősebb bőrre ajánlott. (bbkrem.hu)
 
Fő összetevők:
 
 
Egy idő után azért látszik, hogy nem sokban különböznek egymástól. Szintén szilikon, kémiai fényvédő, Isopropyl Palmitate ami ugye póruseltömítőnek kiváló. Az elején semmi eget rengető nincsen, középtájt már azért találunk kis mennyiségú jó alkotóelemeket, a vége felé pedig parabéneket, aranyat (ami erősen allergén), Triclosant  és többek között parfümöt is.
 
 
Ami engem személy szerint érdekelt, mert bizony itt is van rangsor, míg a Missha drogériásnak, a Dr Jart már inkább menőnek számít.
 
Tökéletes bőr ezzel az all-in-one multifunkcionális BB krémmel. Aktív formulájának köszönhetően természetesen elfedi a hegeket, kiegyenlíti a bőrfelszínt, csökkenti a pattanásokat és nyugtatja az irritált bőrt. 
 
Fő összetevők:
 
 
Újra a jól bevált szilikonok, oldószerek, fizikai és kémiai fényvédők. Isopropyl Palmitate itt is, enyhítő körülménynek még egy kis mandulaolaj. Nem hogy semmi detoxikáló vagy nyugtató nincsen, de a póruseltömítő összetevők csak rontanak a pattanásos bőrön.  
 
 
A finoman a bőrbe ivódó krém tiszta és természetes bőrtónust eredményez. Gyors sminkelést tesz lehetővé, mivel nem kell smink alap vagy alapozó. Az összetevők egy része nyugtatja a bőrt, a másik része, mint pl. a jojoba olaj, makadámdió olaj, hialuronsav származékok, növény kollagén, stb. biztosítja a bőr nedvességtartalmát és simaságát. (bbkrem.hu)
 
Fő összetevők: 
 
 
Zöldebb ugyan az összkép, de ez még nem jelent semmit. Itt sincs nagy különbség, víz, szilikon, színezőanyag, oldószer, némi hidratáló hatás de a benefit nekem itt is hiányzik.
 
 
Nézzünk meg más, itthon is könnyebben elérhető krémet!
 
 
A vegyes érzelmeket kiváltó magyar Helia-D: Olyan többfunkciós hidratáló, bőrszínkiegyenlítő nappali arckrém, mely UVA/UVB szűrővel és fűzfakéreg kivonattal ápolja az arc érzékeny bőrét. A krém segít, hogy az arc bőre egyenletes színű és felszínű legyen. Kiegyenlíti az apróbb bőrhibákat, és eltünteti a piros foltokat. Fűzfakéreg-kivonat tartalma gyulladáscsökkentő hatású, míg a krémben lévő shea vaj a hosszan tartó hidratálást biztosítja. A Krém kiváló mattosító hatású 20 faktoros UVA/UVB szűrője pedig védi a bőrt a napsugarak káros hatásaitól. B5 provitamint és E-vitamint tartalmaz. (helia-d.hu)
 
Fő összetevők:
 
 
Sehol semmi szilikon, fizikai fényvédő, bőrtápláló és puhító elemek, emulgálószer és csak a 10. helyen a kémiai fényvédő. Megjegyzem a 14. helyen található a Shea vaj.
 
Rimmel 9 az egyben BB krém (haha) ami nagyjából mindent megígér, a sebgyógyulástól a fényvédelmen át egészen az egységes bőrig.
 
Fő összetevők:
 
 
Hasonlóan szilikon és kémiai fényvédő, emellett azért van némi ásványi anyag és bőrpuhító összetevő is, de összességében az EWG honlapján jelenleg 8-as pontszámmal szerepel, azaz érzékenyebb bőrűeknek mindenképpen kerülendő.  
 
Könnyű fehér színű hidratáló mely felvitel után változtatja meg a színét és alakul át enyhe fedésű alapozóvá. Nem tömíti el a pórusokat. Ecsettel vagy kézzel is könnyen felvihető, jól idomul a bőr saját színéhez. (the-body-shop.hu)
 
Fő összetevők (összesen 20 van):
 
 
Ez az egyik legtisztább krém amivel kutatásaim során találkoztam. Hidratáló, bőrpuhító elemek, köztük a magas tápértékű marula dió olaja, ricinusolaj és sajnos a pálmaolaj itt is, ami már tudjuk, pattanásokat okoz(hat). Szilikon és parabénmentes, az EWG szerint 2-es.  
 
 
MAC Prep+Prime Folyékony BB Krém SPF35 amiről sajnos nincsen rendes leírás sehol, a magyar honlap is majdnem minek van. Sehol nem olvastam, hogy bármi extrát ígérne.
 
Fő összetevők:
 
 
Nem rossz arány, tíz összetevőből 3 szilikon, 3 kémiai fényvédő (köztük egy 8-as veszélyességi faktorral), a maradék bőrpuhító. 
 
 
Igen, még lehet tetézni!
 
 
 
Antibakteriális dearderm komplex. Mitesszerek és pattanások elleni hatás. Egyenletes arcszín. Mattít és olajmentes. A multifunkcionális, fedő hatású hidratálókrém mindent megad a bőrnek, amire csak szüksége van. A clearderm komplexet tartalmazó receptúra csökkenti a miteszereket és a pattanásokat és megelőzi azok újraképződését. Szalicilsav hatóanyagot tartalmaz. Ezzel párhuzamosan intenzíven hidratálja a bőrt. A könnyű krém gyorsan felszívódik és mattítja a bőrt. A világosabb bőrtípussal harmonizáló színárnyalat decensen elfedi az egyenetlenségeket és a bőrnek természetesen szép, egyenletes arcszínt kölcsönöz a pórusok eltömítése nélkül. (kremmania.hu)
 
Fő összetevők:
 
 
Ismerős összetevők, három féle szilikon, glicerin, bőrjavító/puhító és emulgálószerek. 
 
 
A Max Factor ezúttal olyan hölgyeknek kínál megoldást, akik egy mindent egyesítő „all-in-one” terméket keresnek: ami táplál, ápol és fed, egyetlen egyszerű lépésben. Ez a több funkciós termék korrigálja a bőr esetleges színhibáit, természetes, ápolt, hibátlan arcbőrt kölcsönözve használójának. 
Glicerin tartalmának köszönhetően a bőr kellően hidratálttá, puhává és simává válik, bőrápoló összetevői pedig ragyogóvá varázsolják az arcot. Ezeken felül még 10-es fényvédő faktorral is rendelkezik. 
 
Fő összetevők:
 
 
Sokadjára már nem ismételném el ugyanazokat, annyit emelnék csak ki, hogy az első tízben a szilikon mellé került uborkalé (hogyan is fordítsam), B3 vitamin és kémiai helyett fizikai fényvédő is. 
 
 
 
Az érzékeny bőr tökéletes és kíméletes alapozásáért. Neurosensine hatóanyagban gazdag az allergiás reakciók kockázatának csökkentéséért.
 
Fő összetevők:
 
 
Nehéz lenne teljesen magyarra fordítani de az biztos, hogy zéró kockázattal használható alapozó, növényi alapú emulgálószerekkel, peptidekkel, bőrtápláló összetevőkkel.
 
 
A végtelenségig példálózhatnék, de azt hiszem egyszerre bőven elég ennyi, talán még sok is. 
 
Összességében az a tanulság, hogy a koreai BB krémek nagy mennyiségben tartalmaznak szilikont és kémiai fényvédőt, ami irritálhatja az arra érzékenyeket. Amíg a legtöbb fehérítést, ránctalanítást és többek között hidratálást ígér, az összetevők egyáltalán nem támasztják ezt alá. Nem adnak sokkal többet vagy jobbat, mint egy színezett hidratáló krém, sőt esetenként egy alapozóhoz képest sincs nagy különbség. 
 
A marketingnek köszönhetően egekig magasztalt krémek ezek, de véleményem szerint inkább kozmetikai (makeup) termékekről beszélünk, mint bőrápolóról. Természetesen nem azt mondom, hogy minden BB krém rossz vagy hatástalan. Azt mondom, hogy egyáltalán nem könnyű eligazodni a rengetegben és ahhoz, hogy tényleg jó terméket találjunk, meg kellene tanulni tudatosan választani és ehhez ismerni az összetevőket. 
 
Személyes véleményem szerint a bőrt elsősorban belülről kell táplálni és ha kell, akkor több különböző, de jó minőségű termékkel kiegészíteni ahelyett, hogy mindent egybe tuszkolnánk bele. 
 
 
Az összetevőkről olvashattok a Skin DeepBeauty BrainsPaula BegounKrémmánia oldalakon
View Comments (15) View Comments (15)
  1. Én eddig kétféle ázsiai bb kencét használtam (skin 79 diamond-ot és most lioele water dropsot), mindkettővel nagyon elégedett voltam.

    tény, h előtte soha életemben nem használtam alapozót, így nem tudom, mennyire más. barátnőimet is megfertőztem a koreai vonallal, már ők is ezt használják alapozó helyett. azt mondják, h nem olyan maszkos hatású, könnyedebb. én nekik (szintén) elhiszem.

    én szeretem, mert picit egységesít az összképen, de leginkább azért kedvelem, mert ha előjön egy pattanásom és még időben kenem rá, simán lehúzza a gyulladást és nem kell vele szenvedni. ezért a tulajdonságért sosem mondanék le az “igazi” bb krémről. szerencsére általában max. mensikor jön elő 1-1, amúgy nincs problémás bőröm, könnyű dolgom van ilyen szempontból.

    van olyan ismerősöm (egy barátnőm barátnője), akinek a 3. bb krém sem volt megfelelő, mert az se táplálta kellően a bőrét, végül asszem a garniert keni magára, biztosan vannak olyan típusok, akik nem találnak rá az ideálisra, lehet, h nem is létezik 100%-os számukra, de lhet, h csak picit tovább kellene keresgélni…

    (és most elolvasom az utóbbi 1-2 bejegyzést, picit lemaradtam:))

  2. Köszönöm, hogy megírtad ezt a bejegyzést. Nagyon nagyon jó lett! Nem rég írtam arról, hogy a külföldről történő kozmetikum vásárlás előtt tegyünk fel magunknak néhány kérdést, és nézzünk utána, hogy milyen összetevők is vannak benne. Egyiknél pl volt olyan összetevő, amit már nálunk rég betiltottak, de ott még használják. Eddig még nem volt egy koreai bbkrémem sem, de maradok az Európában kaphatóaknál.

  3. Ennyi szilikonnal jó, hogy könnyedebb 🙂 A pattanás lehúzására számtalan szer van, a többit pedig tudja egy színezett hidratáló is. Nem szeretnélek lebeszélni vagy belekötni, de nem győztél meg. Nem hiszem, hogy ezreket kellene kidobálni az ablakon ahhoz, hogy egy újabb felesleges kencét vegyünk, ami pótolható mással.

  4. Kapcsolatom a bb krémekkel otthonülő kismamaként kezdődött, amikor volt időm mindenféle nyereményjátékokhoz teszteket kitöltögetni – így nyertem egy tubus Garniert. Szerettem, hiszen ennél többre nem volt kedvem sminkelgetni:) Aztán bejött a Helia D, pont akkor, amikor elfogyott a nyeremény, így ezt is kipróbáltam. Odáig nem mentem, hogy ázsiait rendeljek (a magyar webshopból…), de ez nekem megteszi. Nem gyógyít, nem ránctalanít, csak segít jól kinézni. (Csak zárójelben: amikor elkezdtem használni a Garniert, akkora ragyáim lettek tőle, mint kamaszkoromban sosem… Bár eltűntek később, de nem véletlenül nem vettem második tubussal belőle…) Én pl. szinte sosem használok alapozót, ezért nekem jó alternatíva a BB krém(nek nevezett színezett hidratáló).
    Szóval én szeretem, de tény, hogy a marketing ez esetben túllépett az “apró torzításnak” nevezett trükkön…

  5. Érdekesség, hogy a Garnier is tele van allergén összetevőkkel, nem az igazi. A Helia-D annál inkább, de nekem sajnos folyton meggyűlik vele a bajom, nem igazán használom.

    Igen, ez a lényeg! Bőven túlléptek az apró torzításon.

  6. Egyre inkább rájövök, hogy a legjobb, ha semmit nem kenek magamra. A BB-k közül a Helia'D-t próbáltam és a L'Orelalt, nem hidratálnak eléggé, nem fednek eléggé, a többit nem tudom ellenőrizni, de nem kellemes a viselésük.
    Alapos cikk, köszi!

  7. Nálam is hasonló a helyzet, csak sajnos van mit elfedni ezért inkább olyan termékeket választok, ami megfelel az elvárásoknak. Semmiképpen nem hiszem, hogy ezek hidratálnak, fednek, védenek és ápolnak egyszerre.

  8. Értem amit mondasz és elhiszem, hogy a bejegyzés komoly kutatómunkán alapszik és látok benne rációt, de “sajnos” a saját tapasztalataim alapján én ezzel nem tudok egyetérteni. Most már több mint egy éve folyamatosan használok mindenféle koreai BB krémet, és kb. mindet imádtam.

    Lehet, hogy pórustömítő anyagokkal vannak tele, amitől elvileg csúnya pattanásoknak kellene nőniük az arcomon, de én eddig csak alapozóknál tapasztaltam hasonlót, BB krémekkel soha nem volt ilyen gond. Amíg a bőröm állapota nem romlik ezektől a krémektől, addig én ezeket fogom használni, mert életemben nem találkoztam még olyan alapozóval, ami ilyen szépen fed, ilyen könnyen eloszlatható és ennyi ideig gátolja a kifényesedést.

    Lehet, hogy az összetevők alapján nem így kéne lennie, de hidd el, senki nem fizet nekem azért, hogy ezt mondjam, mégis imádom ezeket a krémeket, mert nekem soha, semmi gondot nem okoztak! Ráadásul az alapozók gyanítom hasonlóan csúnya összetevőkből állnak, szóval nem hiszem, hogy azokkal sokkal jobban járnék. :S

  9. Termeszetesen szived joga szeretni es hasznalni oket! En arra probaltam ravilagitani (ami szerintem a lenyeg), hogy sok esetben sehol a skincare benefit csak egy ujabb kozmetikai termek marketing turboval.

    Kinek mi a prioritas ugye. Elvileg ezek a kremek a mumus alapozok helyett vannak, megspekelve sok jo tulajdonsaggal (ranctalanit, hidratal, feszesit, segit a problemas boron es igy tovabb) de ezt semmi nem tamasztja ala, sot az erzekeny borueknek gondot okozhat, ahogy okozott nekem is. Fedesre illetve a kifenyesedes megakadalyozasara kepes egy minosegi es/vagy asvanyi alapozo is sokkal szebb osszetevokkel, de azokat nem a drogeriakban kell keresni. Nyilvan vannak jobb bb kremek is, pl a TBS ami inkabb taplal vagyis azt teszi, amire kitalaltak.

    Orakig tudnek beszelni rola, tudom hogy sokan nem ertik a lenyeget, de ha valaki elgondolkozott rajta legalabb egyszer, akkor mar megerte dolgozni vele. Nem kell vakon bedolni a marketingnek. Ennyi. (Bocs, angol billentyuzet)

  10. Nagyon jó írás, megérte a kutatómunka, amit befektettél 🙂 A La Roche-Posay-n kívül már gyógyszertári termékekkel kapcsolatban nincs tapasztalatod? Vichy pl. vagy egyéb (fél)bio termékekként hirdetett márkák, pl. Yves Rocher? Köszi a választ 😉

  11. Alapozó vagy BB krém? A LRP amit itt említettem alapozó. Az Yves Rocher-val nem vagyok elégedett úgy általában, ráadásul a bb krém nekem is megvan de nagyon nem szeretem. Az UNE, Annamarie Börlind termékek általában jók, alapozót próbáltam, bb krémet még nem, de az összetevői jók.

    Két Vichy alapozóm van/volt, az egyik a Dermablend korrekciós, a másik pedig Normaderm alapozó problémás bőrre, utóbbit nem, de a korrekciós alapozót évek óta újraveszem. Tény, hogy az én bőröm nagyon problémás volt. Egyébként egyedül a La Roche Posay alapozóját találtam a gyógyszertárban ami tényleg nem tartalmaz allergént és eddig ennek a legszebbek az összetevői.

    Ha valami eszembe jut még, akkor megírom, de sok minden függ attól mire van szükséged, mit szeretnél.

  12. Nekem nagyon zsíros bőröm van, az alapozóktól nagyon fénylik a bőröm és sokszor ki is pattogok tőlük. Nekem nem minden koreai BBkrém vált be, de amelyik nagyon, az jól szabályozza a zsírosodást, nem is pattogok ki tőle. “Sajnos” nekem jobban beváltak, mint bármi más. A mineral alapozók tapasztalataim szerint jók, de nekem egyszerűbb egy BBkrémet feldobni.

  13. Nekem a normál alapozók közül egyedül a Bourjois 10 óra alvás-os volt megfelelő eddig, pedig számtalan drogériás és profi terméket is kipróbáltam. A koreai BB krémek közül azonban akárhányat teszteltem, eddig mindegyik jobb volt mint az európaiak. Tény, hogy itt is ki kell tapasztalni, hogy mi a legjobb.
    Általában igyekszem odafigyelni arra, hogy miket kenek magamra, de érdekes módon nekem sem arckrémekben, sem sminkcuccokban nem tudtak annyit az európaiak mint az ázsaiak, és itt is lehet elérhető áron olyat találni, ami nemcsak jó, de “zöld” is (Pl. Benton). Hélia D-vel is többször próbálkoztam már, de minden egyes alkalommal jelentősen romlott a bőröm állapota, mint amilyen korábban volt, úgyhogy én már nem próbálkozom ilyesmivel.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

Previous Post

Color Tattoo minden mennyiségben - Update

Next Post

Douglas Box-of-Beauty

Advertisement